Dzimums, intersekcionalitāte (dažādu apspiešanas, dominēšanas vai diskriminācijas formu pārklājums) un padomju vēsture
Jūlija Gradskova
(Vēstures asociētais profesors, strādā Dzimumu studiju nodaļā un Baltijas un Austrumeiropas studiju centrā Sēdertörnas Universitātē, Zviedrijā)
Ievads viduslaiku dzimumu pētījumos
Sofija Ņikiforova
(Viduslaiku zinātņu doktora grāda kandidāts)
Krievijas koloniālisma pirmsākumi (XVI–XVII gs.)
Angelina Kalašņikova
(Cand.Sc. Vēsturē)
Krievijas un Vācijas “īpašie ceļi” divdesmitajā gadsimtā: paralēles un kontrasti
Leonīds Ļukss